امتیاز

اهمیت نظافت منزل

نظافت منزل از اصلی ترین و بهترین روش هایی است که شما برای سالم نگه داشتن تمامی عناصر موجود در خانه داشته که می توانید از آن استفاده کنید.اهمیت نظافت منزل از این نظر مهم است که خانه شما سالم می ماند و عمری طولانی خواهد داشت.

از طرفی دیگر اهمیت نظافت منزل زمانی بیشتر می شود که خانه هایی نظافت بهتری دارند گران تر به فروش می رسد. شما در ادامه مقاله می توانید تمامی موارد مربوط به اهمیت نظافت منزل را مطالعه کنید.

بیشتر بخوانید: شرکت خدمات نظافتی

بیشتر بخوانید : نظافت منزل

اهمیت نظافت منزل

اهمیت نظافت منزل و تاثیرات آن روی خانه چیست؟

نظافت منزل مسلما جنبه های مثبت خیلی زیادی برای شما خواهد داشت. شما در ادامه مقاله می توانید چند تا از بهترین فواید نظافت منزل را مطالعه کنید.

بیشتر بخوانید: شرکت خدمات نظافتی

هوای مطبوع

یکی از بهترین مزیت های نظافت منزل هوای مطبوع آن است که اهمیت نظافت منزل را چند برابر می کند، مسلما نظافت منزل و از بین بردن میکروب ها و آلودگی ها موجب افزایش هوای مطبوع خانه و سالم تر شدن فضای خانه خواهد شد و شما با این کار هوای پاک و بهتری را در خانه تنفس خواهید کرد.

کاهش هزینه های خانه

از اصلی ترین عوامل اهمیت نظافت منزل می توان به کاهش هزینه های خانه شاره کرد. شما برای اینکه بتوانید عمر لوازم خانگی خود را بالا تر ببرید نیاز به مراقبت خوب از آنها دارید و شما با نظافت صحیح و اصولی انوع فرش ها،مبلمان،پرده ها،اثاثیه منزل و … عمر آنها را چندین برابر کنید و در نتیجه هزینه های خانه را کاهش خواهید داد.

فروش سریع و راحت تر خانه

مسلما زمانی که یک خریدار برای اینکه خانه شما را بخرد تمامی جوانب خانه را در نظر می گیرد و یکی از مواردی که هنگام خرید خانه به آن توجه می کند تمیز بودن و بهداشتی بودن خانه است. زمانی که شما بهداشت نظافت منزل خود را رعایت کنید مشتریان خانه شما سریع تر و راحت تر راضی به خرید خانه شما می شوند.

 

افزایش آرامش

اصلی ترین دلیل اهیمت نظافت منزل افزایش آرامش در خانه است. زمانی که کل خانه به صورت نظافت شده باشد و کاملا تمیز باشد افراد از بودن در آن خانه لذت بیشتری می برند و آرامش بیشتری خواهند برد. اما زمانی که همه چیز در خانه پخش شده باشد و خانه نظافت نشود و تمامی آلودگی و کثیفی ها روی هم تلنبار شوند مسلما هیچ شخصی از بودن در آن خانه لذتی نمی برد.

زمان نظافت منزل

نظافت منزل هر چند وقت یکبار باید  انجام شود؟

حال که مشخص شد اهمیت نظافت منزل چه قدر بالاست شما باید به صورت دوره ای منزل خود را تمیز کنید اما هر چند وقت یک بار؟ به طور کلی نمی توان زمان و تاریخ دقیقی را برای نظافت منزل تعیین کرد،یک سری نظافت های منزل هستند که به صورت روزانه هستند و یک سری آنها به صورت سالانه و برخی از نظافت های منزل به صورت هفتگی هستند.

بیشتر بخوانید: نرده شیشه ای

آن دسته از نظافت های منزل که باید به صورت روزانه در هر خانه انجام شود:

 • تمیز کردن توالت
 • طی کشیدن کف آشپز خانه
 • شست و شوی سینک ظرف شویی با دقت تمام
 • جدا کردن لباس های کثیف از لباس های تمیز در اتاق و کشو ها
 • تمیز کردن تخت و رخت خواب ها

یک سری نظافت ها نیز وجود دارند به صورت هفتگی هستند یعنی شما باید آنها را هفته انجام دهید.

بیشتر بخوانید: ​نمایندگی ایران رادیاتور در اندیشه​

اهمیت نظافت های منزلی که باید به صورت هفتگی انجام شوند:

 • شست و شوی حوله
 • شست و شوی لباس ها (در صورت وجود لباس های کثیف )
 • گرد گیری تمام منزل
 • تمیز کردن آیینه ها و حا مسواکی
 • تمیز کردن داخل مایکروفر (اگر بیشتر از 2 بار دز یک هفته استفاده می کنید)
 • جاروبرقی زدن تمام فرش و موکت ها
 • شست و شوی سرویس بهداشتی با مواد ضد عفونی کننده

یک سری نظافت ها نیز وجود دارند که به صورت ماهیانه هستند و اهمیت آنها نسبتا معمولی است.

نظافت منزل توسط شرکت راشن کیمیا گستر چگونه انجام می شود؟

 • شست و شو و تمیز کردن تمامی پنچره ها و چهارچوب ها
 • نظافت کامل خانه با جارو برقی به طوری که تمامی نقاط دور از دید تمیز شوند (زیر مبل ها ، کابینت و …)
 • تمیز کردن درب ها و در صورت نیاز داخل کابینت ها (کابینت هایی که ظروف پر مصرف در آن قرار دارند)
 • تمیز کردن کامل و دقیق و کامل ماشین های ظرف شویی،جاروبرقی و لباسشویی

چگونه می توان منزل خود را به بهترین شکل ممکن تمیز کرد؟

حال که با اهمیت نظافت منزل و همچنین میزان زمانی که باید در هر دوره آن را تمیز کنید آشنا شدید، وقت آن رسیده که به شما آموزش دهیم که چگونه به بهترین شکل ممکن نظافت منزل خود را انجام دهیم و این نکته را در نظر داشته باشید که تنها دانستن اهمیت نظافت منزل کافی نیست و باید به صورت کامل و دوره ای منزل خود را تمیز کنید.

اولین مرحله در نظافت منازل چیست؟

در اولین مرحله از نظافت منازل شما باید به گرد گیری بپردازید.مبلمان،صندلی ها،تابلوها،تلوزیون و سایر لوازمی را که در خانه وجود دارد باید از هرگونه گرد و خاکی پاکسازی کنید.

دومین مرحله از نظافت منازل: تمیز کردن وسایل پارچه ای

در دومین مرحله از نظافت منازل خود شما باید به تمیز کردن تمامی وسایل پارچه ای در خانه بپردازید،وسایلی مانند : ملحفه ها،روتختی ها،پتوها،روبالشتی ها و … را باید شست و شو دهید و با یه وسیله ی بخارشو دستی به سر رویشان بکشید البته برای گرد گیری می توانید از جاروبرقی نیز کمک بگیرید.

سومین مرحله از نظافت منازل : تمیز کردن شیشه های خانه

برای انجام این کار شما نیاز به دو عدد دستمال مخصوص تمیز کردن شیشه ها دارید،یکی از آن دستمال ها برای گرفتن خاک روی سطوح شیشه است و آن یکی برای خشک کردن سطح آن ها از این روش برای تمیز کردن شیشه ها استفاده کنید دیگر هیچ ردی از لکه بر روی شیشه ها باقی نمی ماند.

چهارمین مرحله نظافت منازل : نظافت تمام سطح لوازم خانه

شما در این مرحله باید تمامی سطوح لوازم خانگی مانند : کف لبه پنجره های خانه،سطح اوپن،سطح کابینت های،دستگیره ی در یخچال و دستگیره کابینت ها،کلید پریز های برق و … را باید به طور کامل تمیز کنید.

پنجمین مرحله:نظافت حمام و آشپز خانه

پنجمین مرحله از نظافت منازل است.شما برای این کار نیاز به یک سری مواد پاک کننده و تمیز کننده دارید و اگر قرار است روی سنگ کف توالت،کف حمام،روشویی و سایر سطح ها تمیز کنید بهتر است از روش های اسپری کردن مواد استفاده کنید.بعد از چند دقیقه می توانید آنجا را با اسفنج بشویید و بعد آبکشی کنید.

این روش برای آشپزخانه نیز موثر است و حتی می توانید داخل و سطح بیرونی کابینت ها را بشویید چون باعث می شود تمامی جرم ها و لکه های چربی به خوبی پاک شود.

ششمین مرحله نظافت منازل :نظافت کف خانه

بهترین و تاثیر گذار ترین راه برای تمیز کردن نهایی کف سطوح خانه بعد از آبکشی و خشک کردن خشک کردن آن با استفاده از دستمال و یا تی های مخصوص است.برای اینکه کاملا بتوانید کف سطوح به طور کامل تمیز کنید می توانید روی زانو و دست های خود خم شوید و سپس این کار را انجام دهید.

مرحله آخر نظافت منازل : جارو کشیدن

برای اطمینان از تمیز جارو کشیدن بهتر است از اتاق ها شروع کنید و بعد از آن به طرف اتاق نشیمن و اتاق پذیرایی پیش بروید و این کار را تا راهرو یا نزدیک ورودی درب انجام دهید.شما برای اینکار باید فقط از یک جارو استفاده کنید و نیازی به آبیاری و… ندارید.

اهمیت نظافت های منزلی که به صورت ماهیانه باید انجام شود

شرکت راشن کیمیا گستر نیز مانند شما از اهیمت نظافت منزل آگاه است. شرکت راشن کیمیا گستر برای شما دوستان گرامی نظافت منزل را با استفاده از به روز ترین روش های دنیا برای نظافت منزل شما استفاده می کند، و شما می توانید در ادامه مقاله می توانید نحوه ایجاد سفارش و درخواست متخصصین و کارشناسان شرکت راشن برای نظافت منزل ارزان شما را مطالعه کنید.

نحوه ثبت سفارش نیروی خدماتی از راشن:

پس از درک اهمیت نظافت منزل می توانید با شرکت راشن کیمیا گستر تماس بگیرید تا در سریع ترین زمان ممکن به محل شما بیایند و خدمات نظافت منزل را به شما عزیزان ارائه دهند. شما برای سفارش از وب سایت راشن می توانید از راه زیر استفاده کنید.

 1. روی این لینک کلیک کنید تا به صفحه ثبت سفارش مراجعه کنید و درخواست نیروی خدماتی خودتان را ثبت کنید.
 2. سپس روی محل نظافتی که نیاز دارید کلیک کنید تا وارد صفحه اختصصاصی و مربوطه شود.
 3. در قدم بعدی لازم است که اطلاعات اولیه خودتان را از قبیل نام و نام خانوادگی را در فیلد مربوطه بنویسید.
 4. در مرحله بعد نیاز است که شما یک شماره تماس برای ما بگذارید تا در صورت نیاز پرسنل ما با شما تماس حاصل کنند.
 5. در قدم بعدی نیاز است که تاریخ و ساعتی که مایل هستید پرسنل ما جهت نظافت و شستشوی منزل شما شروع به انجام کار بشوند را وارد کنید.
 6. و در قدم آخر نیاز است که شما آدرس محل سکونت و یا آدرس اداره خودتان را به صورت دقیق و واضح وارد کنید و درنهایت روی گزینه ارسال کلیک کنید تا اطلاعاتی که وارد کردید برای ما ارسال شود.

اطلاعات جهت ارتباط با ما برای سفارش نظافت منزل با فیمت ارزان می توانید با اطلاعات زیر با ما در تماس باشید:

تلفن:

۰۹۲۱۲۸۷۰۰۱۹

ایمیل: info@rashen-kimiya-gostar.ir

مقالات مرتبط با اهمیت نظافت منزل